background
Aktualitātesarrow
Skaistums slēpjas it visā, to jāspēj tikai parādīt! Skaistums slēpjas it visā, to jāspēj tikai parādīt!

Skaistums slēpjas it visā, to jāspēj tikai parādīt!

16.08.2014

Intervija

Priekškars tiek atvērts un uz iemīļotās teātra dēļu grīdas iznāk smaidīga, ar gaišu acu skatienu apveltīta dāma - Latvijas Nacionālā teātra frizieru – grimētāju dienesta vadītāja Ivanda Šmite. Tā kā pulksteņa rādītājs bez mitas liek atgādināt par vēl padarāmajiem darbiem, tad uzreiz ķeros pie jautājumiem, kurus esmu apkopojusi no mūsu mācību centra apmeklētājām.

Ivanda, cik ilgi Tu jau strādā par grima mākslinieci, stila veidotāju, kā arī jaunu frizūru radītāju?

Esmu grima māksliniece - stiliste ar vairāk kā desmit gadu pieredzi. Mans ceļš grima un stila pasaulē  aizsākās 1999. gadā ar apzinātu vēlmi iepazīt skaisto. Jau pēc skolas beigšanas man piedāvāja kļūt par pasniedzēju, taču toreiz atteicos, jo uzskatīju, ka, lai kļūtu par labu pasniedzēju, ir jāapgūst šīs profesijas visi pamatetapi un, lai tos apgūtu, ir jāsāk no pašiem pamatiem.  Pa šiem padsmit gadiem esmu izgājusi ļoti daudzus  šīs profesijas meistarības etapus un  esmu gatava  dalīties uzkrātajās zināšanās.

 

Dotajā brīdī esmu frizieru - grimētāju dienesta vadītāja Latvijas Nacionālajā teātrī, vadu piecu frizieru - grimētāju  superkomandu. Superkomanda tāpēc, jo teātra frizierim - grimētājam bieži vien frizūra un grims jāizveido neticamos ātrumos, piemēram, desmit minūtēs...


Kādi ir bijuši lielākie izaicinājumi Tavā profesionālajā darbībā?

Skaistu aktrisi, aktieri padarīt vēl skaistāku to prot jebkurš profesionāls grimētājs, bet sakropļot skaistas aktrises vaigu, nesabojājot viņas skaistumu dzīvē, tas, protams, ir izaicinājums. 

Bet, protams, grimētāja - friziera ikdienas darbs jau pats par sevi ir izaicinājums, kurš ik dienu gan spārno, gan arī dedzina.  Darbs ir intensīvs un ļoti radošs un prasa emocionālu noturību. Psiholoģija šajā profesijā ir ne mazāk būtiska kā profesionālās prasmes. Lai gala produkts būtu izdevies ir jāprot komunicēt ar dažādiem cilvēkiem, pielāgoties  dažnedažādiem raksturiem un sadzirdēt atšķirīgas  vēlmes. Stilista uzdevums ir padarīt klientu laimīgāku, redzēt mirdzumu acīs pēc pārmaiņām  un ieraudzīt to pašu klientu atkal un atkal.  

Kādām, Tavuprāt, jābūt rakstura īpašībām, lai kļūtu par teicamu stila un vizuālā tēla veidošanas speciālistu?

Jaunajiem speciālistiem ir jābūt paškritiskiem, jāprot adekvāti novērtēt savas profesionālās iemaņas, spējas, kā arī kļūdas, jāapzinās personīgā atbildība klientu priekšā. Ar atbilstošu izglītību, talantu un neatlaidīgu darbu var sasniegt visu.

Ar kādām grūtībām jārēķinās, ja ir vēlēšanas apgūt zināšanas un darboties šajā jomā?

Jaunajiem censoņiem ieteiktu nedomāt, ka ir kaut kas neiespējams. Ir jāapbruņojas ar pacietību un galvenais nebaidīties eksperimentēt. Lai viss izdotos ir ļoti daudz jāstrādā, jāklausās un jāmācās, jābūt ieinteresētam, pozitīvam, dzīvi mīlošam cilvēkam, darbā jāiegulda sava dvēsele un tad darbs lielākoties būs pilnvērtīgs. Galvenais ir neaizmirst dēļ kā es to daru, tad viss izdosies!

Cik bieži būtu jāpilnveido savas zināšanas, strādājot šajā jomā?

Tā ir nemitīga pilnveidošanās un iedvesmošanās. Ir  jāseko pasaules un pašmāju aktualitātēm, jāattīsta savas prasmes un tehnikas visu laiku, visur un vienmēr.  Ieteicams regulāri izkāpt no komforta zonas, mācoties kaut ko pilnīgi jaunu un sev nezināmu, lai izjustu konkurenci, kura motivē tiekties uz augstāku līmeni.



Mācību centra „BUTS”

Biznesa un karjeras nodaļas vadītāja

Inga Liepiņa



atpakaļ