background
Aktualitātesarrow

Vidusskolēni uzsāk mācības profesionālās pilnveides programmās

10.04.2018

Piektdien, 6. aprīlī, Iecavas vidusskolā viesojās mācību centra «BUTS» pārstāvji, lai tiktos ar skolēniem, kuri paralēli mācībām izvēlējušies vai vēl prāto iesaistīties kādā no profesionālās pilnveides programmām.

Iepriekš, veicot pārrunas ar skolēniem, noskaidrots, par kurām programmām ir lielāka interese, un jau no 6. aprīļa desmit skolēni sāka apgūt zinības programmā «Datortehnikas diagnostika, remonts un programmu instalēšana», bet no 16. aprīļa divpadsmit 10. klašu skolēni sāks apgūt zinības programmā «Fotografēšana un digitālā fotogrāfiju apstrāde». Katras programmas ilgums ir 160 stundas.
Plānots, ka nodarbības notiks reizi nedēļā pa trim stundām, un jau pēc gada kursu beidzēji saņems apliecību par profesionālās pilnveides izglītību. Vasaras brīvlaikā mācības nenotiks. Lielāko daļu mācību maksas (aptuveni 70%) segs pašvaldība, bet pārējais būs vecāku līdzfinansējums, kas ir nepilni 30 eiro mēnesī. 
«Jo vairāk zini, jo vieglāk darba tirgū,» uzrunājot skolēnus, sacīja direktore Agra Zaķe, uzsverot, ka iespēja apmeklēt šādus kursus, kur prasmes un izglītība iet roku rokā, ir ļoti noderīga un sasaucas ar centieniem mācību saturā ieviest kompetenču pieeju. «Varbūt ne katrs šīs zināšanas izmantos, lai pelnītu, taču tās noderēs jūsu attīstībai un ikdienas priekam, arī ģimenei. Es jau tagad spēju iedomāties, kur jūsu jauniegūtās prasmes likt lietā - skolā varam veidot fotogrāfiju kolāžas, dažādas ekspozīcijas, bet datorspeciālisti, iespējams, pat salabot kādu datoru, jo jūs būsiet apguvuši, kas «lācītim vēderā»,» tā direktore.  
Prieku par tiem, kas pirmie uzdrošinājušies iesaistīties profesionālās pilnveides programmā, izteica arī Iecavas novada pašvaldības administrācijas Izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja: «Jūs esat tie celmlauži, kas nākamajām grupām parādīs, cik lietderīgi ir ne tikai labi mācīties, bet arī apgūt profesionālās iemaņas, kas noderēs dažādās dzīves situācijās. Novēlu jums būt pacietīgiem, apgūstot jaunās prasmes, lai programmas noslēgumā būtu gandarījums, ka tas ir paveikts!»
Mācību centra «BUTS» pārstāvji - direktora vietnieks Mārtiņš Segliņš, direktora vietnieks izglītības jautājumos Mārtiņš Korbs un Bauskas filiāles vadītāja Anita Kleina - klātesošajiem detalizēti pastāstīja par kursu norisi. Programmā «Fotogrāfēšana un digitālā fotogrāfiju apstrāde» skolēni iemācīsies izprast vispārējos fotogrāfijas veidošanas principus, izzināt fotoaparātu veidus un tehniskās iespējas, fotografēt dažādos apstākļos un situācijās, izmantot fotogrāfiju apstrādes programmas. Mācību centrs skolēnus nodrošinās gan ar fototehniku, gan ar nepieciešamo programmatūru.
Savukārt programmā «Datortehnikas diagnostika, remonts un programmu instalēšana» skolēni iemācīsies pārzināt datortehnikas komponentes, uzstādīt un konfigurēt datortehniku, diagnosticēt un novērst datortehnikas bojājumus, veicot vienkāršus datortehnikas remontdarbus, instalēt un konfigurēt programmatūru, diagnosticēt un novērst kļūmes programmatūras darbībā.
Pēc ievadtikšanās topošie datorspeciālisti devās uz savu pirmo nodarbību. 10.a klases skolniece Beāte Berķe atzina, ka viņai vienmēr paticis viss, kas saistīts ar datoru. Nākotni viņa cer saistīt ar loģistikas nozari, taču apzinās, ka arī šajā specialitātē datorzināšanas lieti noderēs. Arī 10. klases puiši - Vadims Pogodins un Kristaps Dzeņuševs - ir pārliecināti, ka profesionālās pilnveides kursos iegūtās zināšanas noteikti noderēs. Abiem interesē datorzinātne un jau līdz šim paticis ķimerēties savā datorā. Gan Vadims, kurš vēlas kļūt par programmētāju, gan Kristaps, kurš savu nākotni saista ar datorzinātni, savā datorā ir mainījuši procesoru, šo to mēģinājuši instalēt.
«Tas ir stereotips, ka meitenēm neinteresē datori. Man patīk gan informātika, gan datorzinātne, un es ticu, ka nākotnē šīs zināšanas man ļoti noderēs. Nevis kā profesija, bet kā papildu izglītība, jo turpmāk savu profesiju vēlos saistīt ar ķīmijas nozari,» pastāstīja Beāte Bilkeviča. Savukārt 10.b klases skolniece Evita Janušjaviča savu profesiju vēlas saistīt tieši ar informācijas tehnoloģijām: «Tētis ir IT speciālists, un jau kādu laiku šajā jomā viņš ir ieinteresējis arī mani. Mājās ir daudz literatūras par šo tēmu, un kursu piedāvājums nāca tieši laikā.»


Avots: "Iecavas ziņas"


atpakaļ