background
Aktualitātesarrow
LEPOJAMIES: Mācību centra “BUTS” kursante I.Šmite – par ceļu līdz sapnim.

LEPOJAMIES: Mācību centra “BUTS” kursante I.Šmite – par ceļu līdz sapnim.

26.04.2018

Kādu rītu Ina Šmite pamodusies ar vīziju, ka nodarbosies ar šūšanu un izšūšanu, un dzīvesbiedrs ideju atbalstījis. Nu jau trīs gadi, kopš sapnis īstenojies. Viņas darbus ievērojuši ne tikai veikaliņa “Martas kiosks” un svētku tirdziņu apmeklētāji, bet arī interneta lietotāji pašmājās un ārzemēs.

Šuj personalizētas dāvanas
Pirmās tapušas miega lupatiņas. “Tie ir silti un mīksti, apdarināti auduma gabaliņi, kam piešuju kāda mīlīga zvēriņa galvu. Mazuļiem pirms aizmigšanas patīk tādas ņurcīt rociņās, lai nomierinātos, sajūtot māmiņas smaržu. Mūsu meitai Šeilai jūnijā būs seši gadi, bet viņa joprojām liekas gulēt ar savu miega lupatiņu,” pastāsta I. Šmite.

Mantojums un pieredze

“Zinu, ka vecome savulaik segas ar roku izžuvusi, arī ome esot mazliet šuvusi. Bet man viss atvērās pēc jaunākā bērna piedzimšanas. Jau pirmsdzemdību atvaļinājuma laikā gribēju kaut ko uzsākt. Varbūt tamborēt jaciņas? Tomēr ne. Vienu rītu pamodos un paziņoju, ka esmu nosapņojusi, ko darīt, un jāmeklē šujmašīna. Tobrīd nemācēju ne diegu adatā ievērt, bet, ja dara, tad jau pamazām sanāk.”
Vīrs Helmuts, kura darbošanās lauciņš ir metālapstrāde, dzīvesbiedres ideju pilnībā atbalstījis, un, neņemot kredītu, nopirkuši pirmo izšūšanas mašīnu. Uzreiz pēc tam liktenis Inai piespēlējis izdevību pamācīties arodu “BUTS” kursos. Sākumposmā šuvusi drēbes tikai sev un radiem. Izšūšanu apguvusi, skatoties “YouTube”, tehnikas knifiņus atkodusi patstāvīgi.
Vaicāta par nākotnes plāniem, sieviete neslēpj: “Lielāku šujmašīnu jau esmu noskatījusi, vīrs apsolīja sponsorēt. Uzņemties jaunas parādsaistības gan nevēlos, jo vienas jau ir – ar “Altum” atbalstu iegādājos automašīnu, citādi nespētu ar savu preci, telti un galdu uz tirdziņiem izbraukāt. Kopā ar draudzenēm no “Burdas” skolas plānojam SIA veidot, bet šovasar tas vēl nenotiks.

Raksta pilnā versija


Autors: VALIJA BELUZA
Datums: 26.04.2018
Izdevums: Kursas Laiks
Rubrika: Bizness

Foto: www.liepajniekiem.lvatpakaļ