background
Aktualitātesarrow

Mācībām pieaugušajiem pieteikušies 2600 strādājošo

19.10.2018

17.septembrī noslēdzās trešā pieteikšanās kārta ESF finansētā pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mācību programmām. Projektā savus pakalpojumus piedāvāja 70 izglītības iestādes no visas Latvijas un kopumā mācībām ir pieteikušies 11 023 iedzīvotāji, no kuriem 23.6% kā savu izglītības iestādi ir izvēlējušies mācību centru “BUTS”.

Šajā projekta kārtā mācību centrs “BUTS” piedāvāja 32 izglītības  programmas un saņēma pieteikumus no 2600 strādājošajiem, kas ir ievērojami vairāk nekā projekta 2.kārtā šī gada pavasarī. Tas liecina par cilvēku patiesu interesi izmantot lielisko iespēju izglītoties, sedzot tikai 10% no mācību maksas. 


Mācību centrā “BUTS” trešajā projekta kārtā pieprasītākās mācību jomas bija:


  1. Tekstilizstrādājumu, apģērbu un izstrādājumu ražošana
  2. Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
  3. Enerģētika
  4. Transports un loģistika
  5. Metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības
  6. Būvniecība
  7. Kokrūpniecība


Vislielākais pieteikumu skaits tika saņemts Rīgā. Augsts pieteikumu skaits bija arī Jelgavā, Bauskā, Valmierā un citās mācību centra “BUTS” filiālēs.


Pirms mācību grupu komplektēšanas un mācību uzsākšanas, kas plānota šī gada novembrī, Valsts ieņēmumu dienesta datu bāzē un citos valsts reģistros tiks pārbaudīta interesentu atbilstība uzņemšanas noteikumiem - vecums un nodarbinātības statuss uz pieteikuma iesniegšanas brīdi, kā arī atbilstība prioritārās mērķauditorijas nosacījumiem.


Mācību uzsācējiem paredzētais līdzmaksājums būs jāveic vienā reizē, slēdzot līgumu pirms to uzsākšanas. Tiem strādājošiem, kuri pieteikušies mācībām vairāk kā vienā izglītības programmā, būs jāizvēlas, kurā no programmām izglītoties, jo mācību iespējas šajā projektā var izmantot tikai vienu reizi.


Nākamo pieteikšanās kārtu plānots izsludināt 2019. gada pirmā ceturkšņa otrajā pusē, un tajā nozaru un mācību klāsts var atšķirties. Aicinām sekot jaunumiem  mācību centra “BUTS” mājas lapā www.buts.lv, kā arī Facebook.


Mācību centrs “BUTS” ir viena no  vadošajām profesionālās tālākizglītības iestādēm Latvijā ar filiāļu tīklu visā Latvijā un vairāk kā 25 gadu pieredzi. Vidēji gadā tajā tiek apmācīti 14 000 - 15 000 cilvēki.

 

Papildu informācija:

Mārtiņš Segliņš

Direktora vietnieks

t. 67559734

Mācību centrs “BUTS”atpakaļ