background
Aktualitātesarrow
Mācību ekskursija “Projektu vadības” apmācības ietvaros Mācību ekskursija “Projektu vadības” apmācības ietvaros Mācību ekskursija “Projektu vadības” apmācības ietvaros Mācību ekskursija “Projektu vadības” apmācības ietvaros Mācību ekskursija “Projektu vadības” apmācības ietvaros

Mācību ekskursija “Projektu vadības” apmācības ietvaros

29.10.2018

Pēc vasaras brīvlaika aktīvu izglītošanos atsākusi skolēnu un pagasta iedzīvotāju apvienotā grupa, kas apgūst projektu vadības programmu Naukšēnu vidusskolā.

Ar Naukšēnu novada pašvaldības atbalstu pedagoģe Gunta Bole kopā ar novada projektu vadītāju Ingunu Zukuri noorganizēja mācību ekskursiju ar domu iepazīties ar dažādu projektu realizāciju pašvaldībās un uzņēmumos. 


Valkas novada pašvaldībā ekskursantus laipni un atsaucīgi uzņēma attīstības daļas vadītāja Gunta Smane, kas iepazīstināja ar projektiem, kuros iesaistījusies pašvaldība, kā arī apbraukājot Valkas pilsētu parādīja redzamos rezultātus. Ļoti interesanta bija viesošanās Mūrbūdu sidra darītavā Ērģemes pagastā. Eiropas projektu līdzekļus īpašnieki ieguldījuši ražotnes attīstībā, jo sākotnēji sidrs tika ražots šķūnī. 


Ekskursanti iepazinās arī ar Kārķu pagasta mazo uzņēmēju idejām, kā uzlabot savu uzņēmējdarbību, piesaistot finansējuma grantu. Ar savu pieredzi dalījās Balva Ziediņa, kas ieguldīja līdzekļus p/s ''Lejnieki'' sieru ražošanā, un Arturs Bērziņš, kas izveidoja p/s ''Rudzīši'' jaunu pakalpojumu - riepu remonts un montāža. 


Laipnie saimnieki Kārķu pagasta vadītājs Pēteris Pētersons un tautas nama vadītāja Dace Pieče dalījās pieredzē par projektu realizēšanu pagasta mērogos, piemēram ļoti skaists, sirsnīgs un patriotisks Latvijas simtgades projekts – kalendārs ar pagasta dzimtām, kas jau 3 un vairāk paaudzēs dzīvo pagastā. 


Visas tikšanās bija ļoti informatīvas, uzskatāmas, iedrošinošas un iedvesmojošas tiem, kas vēl tikai mācās un plāno rakstīt pieteikumus projektiem.atpakaļ