background
Aktualitātesarrow
Pirmajā Latvijas Elektriķu čempionātā triumfē profesionāļi no Priekules Pirmajā Latvijas Elektriķu čempionātā triumfē profesionāļi no Priekules Pirmajā Latvijas Elektriķu čempionātā triumfē profesionāļi no Priekules Pirmajā Latvijas Elektriķu čempionātā triumfē profesionāļi no Priekules Pirmajā Latvijas Elektriķu čempionātā triumfē profesionāļi no Priekules Pirmajā Latvijas Elektriķu čempionātā triumfē profesionāļi no Priekules

Pirmajā Latvijas Elektriķu čempionātā triumfē profesionāļi no Priekules

02.04.2014

27. martā notikušajā Latvijas pirmajā Elektriķu čempionātā 10 komandu konkurencē uzvaru izcīnīja Priekules pilsētas elektriķu komanda –Aigars Legzdiņš un Andrejs Kaminskis, otrajā vietā - a/s „Valmieras piens” elektriķi Vjačeslavs Kutiščevs un Agris Neimanis, bet bronzas godalgas ieguva SIA „Vega - 1” elektriķi Guntis Rudenieks un Ģirts Ercums no Liepājas. Čempionātā elektriķu profesionalitāte tika vērtēta gan no tehniskās precizitātes, gan radošā viedokļa, īpašu uzmanību pievēršot konkursa elektroinstalāciju energoefektivitātei un drošībai. Turpmāk šādu čempionātu uzņēmums „Schneider Electric Latvija organizēs katru gadu.

„Elektriķu čempionātā 2014” piedalījās 10  komandas no visiem Latvijas novadiem, pārstāvot gan Cēsis un Priekuli kā pilsētas, gan uzņēmumus, kuros šie profesionāļi strādā – SIA „Energoremonts Rīga”, „Pirtel”, „Talsu spriegums”, „LBT”, „Vega-1”, „ENC Latvija” un „Sinhro”, kā arī AS „Valmieras piens”. Katrā komandā bija 2 elektriķi, kuriem 4 stundu laikā bija uz īpaša stenda jāinstalē pilnīgs un darboties spējīgs elekotroinstalācijas risinājums telpai vai telpu grupai, kurš sastāvēja no sadales skapja, slēdžiem, dimmeriem, spuldzēm, kustību sensoriem, sildītājiem, ventilatoriem un citām ierīcēm. Daudzas komandas bija radošas un savā instalācijā iekļāva arī tādus elementus kā pārslodzes signalizāciju, elektrības traucējumu signalizāciju un attālinātas vadības iespējas.


Elektriķu čempionāta dalībnieku sniegumu vērtēja žūrija: „Latvenergo” Energoefektivitātes centra projektu vadītājs Andris Spīdāns, AS „Sadales tīkli” mācību centra metodiķis Olivers Lapčinskis, mācību centra „BUTS” elektronodaļas pasniedzējs Ainars Knipšis, SIA „Schneider Electric Latvija” biznesa attīstības vadītājs Baltijas valstīs Gatis Arājums un kuģu elektroinstalācijas speciālists no uzņēmuma „Atlas professionals” - Mārtiņš Knipšis.


„Ar gandarījumu varu atzīt, ka šodien čempionātā redzētā Latvijas elektriķu profesionalitāte ir augstā līmenī. Viņi orientējas modernajos elektroinstalāciju risinājumos un prot tos pielietot savā darbā, tādējādi spējot klientiem piedāvāt drošus un elektrību taupošus risinājumus, kas mūsdienās ir ļoti svarīgi,” stāsta žūrijas loceklis, mācību centra „BUTS” elektronodaļas pasniedzējs Ainars Knipšis.


Arī „Elektriķu čempionāta 2014” uzvarētāji un 500 eiro naudas balvas ieguvēji, Priekules pilsētas elektriķu komanda Aigars Legzdiņš un Andrejs Kaminskis atzīst, ka ar moderniem, enerogoefektīviem risinājumiem konkursa ietvaros sastopas ne pirmo reizi. „Mēs abi jau 15 gadus strādājam kā vienota komanda, sniedzot pakalpojumus privātpersonām un zinām, ka ir svarīgi visu laiku mācīties, apgūt visu jauno nozarē, lai klientam varētu piedāvāt elektroinstalāciju, kas ne tikai labi un droši darbojas, bet arī tērē mazāk elektrības,” teic A. Kaminskis, piebilstot, ka tomēr satraukums čempionāta gaitā bijis liels un uzvara nav nākusi viegli. Pie naudas balvām tika arī otrās un trešās Elektriķu čempionāta vietas ieguvēji, iegūstot attiecīgi 300 un 200 eiro.


„Ar pirmo Latvijas Elektriķu čempionātu, kurš, manuprāt, ir noritējis ļoti veiksmīgi, uzņēmums „Schneider Electric Latvija” ir aizsācis jaunu tradīciju – organizēt sacīkstes pieredzējušu elektroinstalācijas profesionāļu vidū.  Līdz šim Latvijā notikuši tikai konkursi jauniešiem – topošajiem elektriķiem. Turpmāk vislatvijas Elektriķu čempionāts notiks ik gadu, ar laiku plānojam arī reģionu elektriķu čempionātus kā atlases kārtas valsts konkursam,” stāsta pasākuma organizatoru pārstāvis un žūrijas loceklis, SIA „Schneider Electric Latvija” biznesa attīstības vadītājs Baltijas valstīs Gatis Arājums.


Raksta autors

Una Bergsone
SIA „Schneider Electric Latvija”
Mārketinga koordinatoreatpakaļ