background
Aktualitātesarrow
Drēbnieces Drēbnieces Drēbnieces Drēbnieces Drēbnieces Drēbnieces Drēbnieces Drēbnieces

Drēbnieces

10.04.2014

Aprīļa sākumā mācību centra "BUTS" Biznesa un karjeras nodaļā apmācības uzsāka čakla, radoša un pozitīva „Drēbnieku” grupa, lai jūlija izskaņā Rīga būtu par 9 kvalificētām drēbniecēm bagātāka.

Apgūstot apmācību programmu „Drēbnieks”, izglītojamās saņems 2. līmeņa profesionālās kvalifikācijas apliecību un pratīs konstruēt pamatpiegrieznes, modelēt, piegriezt un izgatavot šūtos izstrādājumus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus, materiālus un tehnoloģiskos paņēmienus, strādājot komandā vai individuāli. Iemesli, kāpēc sievietes izvēlas apgūt šo profesiju ir atšķirīgi. Vienām jaunās zināšanas nepieciešamas, lai  veidotu individuālo garderobi interesantāku par masu produkcijas piedāvājumu, citām apmācības nepieciešamas, lai uzsāktu savu uzņēmējdarbību. 

Drēbnieka profesija nenoliedzami prasa pacietību, radošu pieeju un mīlestību pret darbu. Apmācību kvalitāti nodrošinās ne vien mācību centra „BUTS” augstvērtīgais materiāltehniskais nodrošinājums, bet arī spēcīgais pedagoģiskais sastāvs:
  • Tatjana Kravčenko (Šūto izstrādājumu izgatavošanas tehnoloģija, Apģērbu konstruēšana, Apģērbu modelēšana, Tekstilmateriālmācība, Šūšanas rūpniecības iekārtas un instrumenti, Speciālā zīmēšana) - smaidīga, iedvesmojoša,  zinoša un, kas nav mazsvarīgi, ļoti pacietīga, prot uzmundrināt. Pati tērpjas interesanti, demonstrējot savas prasmes un radošu pieeju tērpu radīšanā. 2012. gadā absolvējusi RTU un saņēmusi profesionālo bakalaura grādu materiālu tehnoloģijā un dizainā.
  • Anda Škeive (Saskarsme) – prot piemeklēt individuālu pieeju katram audzēknim, vienmēr mācību tēmas bagātina ar saistošiem materiāliem. Saņēmusi sociālo zinātņu maģistra grādu psiholoģijā, profesionālo maģistra grādu izglītības zinātnē, karjeras konsultanta kvalifikāciju. 
  • Māra Švarca (Darba drošība un aizsardzība) - teoriju saista ar praksi, izmantojot daudzveidīgus uzskates materiālus un piemērus no savas pieredzes. Daizsardzības vecākais speciālists, saņēmusi inženiera tehnologa kvalifikācija.
  • Inese Virse (Uzņēmējdarbības pamati) – atsaucīga, mīl precizitāti un kārtību, prasīga pret sevi un citiem. Regulāri pilnveido savu profesionālo kvalifikāciju gan grāmatvedības, gan uzņēmējdarbības vadības jomā.

Lai gan apmācības tikai „uzņem apgriezienus”, uzņēmumi jau laikus tiek aicināti interesēties par iespēju nodrošināt topošajām drēbniecēm kvalifikācijas praksi, kas paredzēta laika posmā no maija beigām līdz pat jūlija izskaņai!

Jautājumu gadījumā informāciju sniegs:
Nodaļas vadītāja: Inga Liepiņa
Tālrunis: 27898032, 67408210
E-pasts: karjera@buts.lv

Sekretāre: Agnese Krastkalne 
Adrese: Rīga, Meža iela 7, 4. st. 
Tālrunis: 67408206
Fakss: 67408207atpakaļ