background
Aktualitātesarrow
Aicinām strādājošos pieteikties dalībai mūžizglītības programmā

Aicinām strādājošos pieteikties dalībai mūžizglītības programmā

14.04.2014

ESF projekts „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām” tiek īstenots no 2010.gada jūlija. Kopš projekta sākuma mūžizglītībā tika iesaistītas 24 914 nodarbinātās personas, no tām 6 376 strādājošie mūžizglītībā iesaistījās 2013.gadā. Šoreiz plānots izsniegt 2 109 mūžizglītības kuponus.

NVA atbalstu mūžizglītības apmācībās var saņemt tie strādājošie, kuri  visvairāk ir pakļauti bezdarba riskam un kam ir visgrūtāk pielāgoties darba tirgus prasībām, proti - nodarbinātās vai pašnodarbinātās personas, kuras vecākas par 45 gadiem, kā arī personas vecumā no 25 līdz 44 gadiem (ieskaitot), ja tām ir noteikta invaliditāte vai apgādībā ir divi un vairāki bērni vecumā līdz 18 gadiem, vai persona ir atzīta par trūcīgu.

Mūžizglītības pasākumos nevar iesaistīties tie strādājošie, kuri ir valsts civildienesta ierēdņa statusā. Mūžizglītības apmācību kuponu nevar saņemt arī tās nodarbinātās personas, kuras iepriekš jau bija ieguvušas izglītību NVA profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas, kvalifikācijas paaugstināšanas vai neformālās izglītības programmās vai šādu izglītību ir ieguvušas vismaz pirms gada, tāpat pasākumā iesaistīties nevar tie, kuri pēdējo divu gadu laikā jau bija piedalījušies ESF projektā „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām”.

Maksimālā mūžizglītības apmācību atbalsta summa vienai personai 355,72 euro.  Apmācību kupona vērtību 100% apmērā NVA apmaksās personām ar invaliditāti, divu vai vairāku bērnu līdz 18 gadiem vecākiem un trūcīgām personām, kā arī tiem, kam līdz valsts vecuma pensijas piešķiršanai ir atlikuši ne vairāk kā pieci gadi. Atbalsta apmērs pārējiem pasākuma dalībniekiem ir 70% no maksimālās apmācību kupona vērtības. Maksimālais apmācību laiks Mūžizglītības pasākumu ietvaros - 6 mēneši.

Detalizētāka informācija atrodama NVA mājaslapā.

Papildus informācija:
sadaļa: Apmācība strādājošiem
tālr. 67559719, 27898005
zanete@buts.lvatpakaļ