background
Aktualitātesarrow
Izcilu zināšanu pamats!

Izcilu zināšanu pamats!

02.09.2014

Zied ievas, hiacintes un arī Ingunas mīlestība pret ziediem, ko viņa aizvien pierāda un apliecina kā savos floristikas darbos, tā arī dāvājot savas zināšanas citiem!

Kā sākās Tava mīlestība pret ziediem, kompozīciju veidošanu?

Mana ziedu mīlestība sākās jau bērnībā mūsu ģimenes dārzā. Tēvs bija izveidojis bagātīgu rožu šķirņu kolekciju, tās tika pavairotas un tirgoti rožu stādi, tāpēc agri apguvu visus dārza darbus. Cik vien sevi atceros vienmēr esmu ievērojusi apkārtējos augus un ziedus, iztēlojusies kā tie viens otru papildina.

Vai ir viegli iemācīt otram radīt kompozīciju? Vai tas atkarīgs no cilvēka personības? 

Uzskatu, ka jebkurš cilvēks ir spējīgs radoši izpausties un izveidot savu visskaistāko ziedu kompozīciju, protams, ja ir vēlme to darīt! Ar tādu attieksmi vienmēr pasniedzu kursantiem nodarbības. Ja cilvēks vēlas iegūt florista profesiju, tad gan tikai ar iedvesmu nepietiks, nepieciešamas pamatīgas zināšanas kompozīcijas mācībā, botānikā un citos priekšmetos, jāmīl ziedi un augi, jābūt radošam.

Kas ir Tavi mīļākie svētki, kam gatavojies ar vislielāko prieku?

 Ar prieku gatavojos uz visiem gadskārtu svētkiem, bet Ziemassvētki man ir vismīļākie! Patīk klusais Adventes laiks un Ziemassvētku vakara gaidīšana. Floristi Ziemassvētku dekorus sāk jau gatavot oktobrī un šis ir viskarstākais darba laiks. Pēc intensīva darba ir jauki sapost svētkiem savu māju, izgatavot Adventes vainagu un gaidīt Ziemassvētku vecīti!

Kādas šā brīža aktualitātes floristikā? 

Floristikā tāpat kā apģērbu modē vai interjera dizainā katru gadu vērojamas jaunas aktualitātes! Mani visvairāk  iepriecina, ka pašreiz  floristikā  atkal galvenie ir dabas materiāli.  Pēdējos gados modē ir „dzīvot zaļi”! Arī  es cenšos tā dzīvot un atspoguļot to floristikas darbos, izmantojot atbilstošus materiālus.
Ziedu, dažādu materiālu ir tik daudz! Vai strādājot floristikas jomā jāmācas ko jaunu ik brīdi? 
Arī  floristikā, tāpat kā daudzās citās jomās nepārtraukti parādās gan jaunas modes tendences, gan ražotāji piedāvā jaunus, neierastus materiālus! atpakaļ