background
Aktualitātesarrow

"BUTS" audzēkņi dodas mācību ekskursijā uz Liepāju

13.08.2021

Aizvadītās nedēļas izskaņā, 13.augustā, mācību centra "BUTS" Jelgavas, Jēkabpils un Saldus filiāļu loģistikas specialitātes studenti devās uz Liepāju. Ko viņi tur darīja? Mācību ekskursijas ietvaros nostiprināja kursu procesā iegūtās teorētiskās un praktiskās zināšanas, kā arī tikās ar nozares specialistiem.

Pirmā pieturvieta bija prāmju operatora SIA Terrabalt  https://terrabalt.lv/ prāmju terminālis. Tajā topošie loģistikas darbinieki iepazinās ar Stena Line prāmju satiksmes un kravu pārvadājumu organizēšanu. SIA Terrabalt ir pirmais uzņēmums, kas nodrošināja prāmju kustību starp Eiropu un Baltiju; to uzņēmums, turpinot attīstību, dara vēljoprojām. Ar savu vairāk nekā 20 gadu darba pieredzi dalījās Termināla operatoru nodaļas vadītājs Ēriks Jākobsons. Kopīgi sapratām, kā tiek pierādīts preču muitas statuss, kā notiek dažādu kravu pārkraušana, uzglabāšana un nosūtīšana kravas saņēmējiem dažādās valstīs ar vairākiem transporta veidiem. Interesi raisīja "maffiju" (speciālu platformu) izmantošana kravu apstrādē, nosūtīšanā ar prāmi starp ostām.
        Kravu ievešanu/izvešanu ostās kontrolē VID muitas iestādes, kas jāzina kravu nosūtītājiem, saņēmējiem. To izskaidroja un palīdzēja saprast VID https://www.vid.gov.lv/lv/muita Liepājas ostas muitas kontroles punkta darbinieki Rinalda Bušmane, Guntars Mors un Arvis Kuncītis. Interesi raisīja Arvja Kuncīša (vairāk nekā 31 gada darba pieredze muitā!) stāstījums par kontrabandistu izdomu, cenšoties izvairīties no preču deklarēšanas un nodokļu nomaksas.
       Kā orientēties ostas piedāvātajos pakalpojumos, kā notiek kravu apstrāde un uzglabāšana ostās, savā vairāk nekā 25 gadu pieredzē dalījās kuģu aģentēšanas un kravu ekspedīcijas uzņēmuma SIA Hanza Liepāja vadītājs Jānis Ēlerts. Kravu pārkraušanā izmantojamās iekārtas un ierīces, kravu uzglabāšanas specifika ostās, kuģu ienākšana/iziešana no ostas, ostu nodevas palīdzēja radīt izpratni par izmaksu veidošanos kravu pārvadājumos.
        Pateicoties LSEZ SIA "Vecās Ostmalas Biznesa Parks" Biznesa attīstības vadītājai Inesei Kurvinai, bija iespējams apmeklēt SIA "KVIST" /www.kvist.com/ ražotni Liepājā, kas ir viens no lielākajiem mēbeļu ražošanas uzņēmumiem Latvijā. Tas nosaka dizaina, tehnoloģiju un kvalitātes standartu. Uzzinājām, kā tiek organizēti ražošanas procesi abās Latvijā esošajās ražotnēs - Liepājā un Mālpilī /www.kvist.com/, kā notiek pīto mēbeļu ražošana, kvalitātes kontrole, jaunu produktu radīšana un ieviešana.
          Eksporta tirgos populāras ir kļuvušas moduļu tipa mājas, ko  vairāk nekā 17 gadus ražo un eksportē SIA "VIA-S modular houses" /www.via-s.lv/, kas sākotnēji atvēra ražotni Grobiņā, bet šobrīd veiksmīgi paplašinājies, atverot vēl vienu ražotni Liepājā. Iepazīstoties ar uzņēmumu, studenti uzzināja, kā notiek modulāro māju ražošana, loģistikas procesa organizēšana un kravu eksportēšana.  

        Paldies Liepājas uzņēmumiem un VID Liepājas ostas muitas kontroles punkta darbiniekiem par atsaucību un veltīto laiku, daloties pieredzē ar profesijas "noslēpumiem"!

Paldies arī lieliskajam mācību personālam un zinātkārajiem studentiem! Mācību ekskursijas ir lielisks veids, kā paplašināt savu redzesloku un redzēt, kā teorētiskās zināšanas darbojas praksē.atpakaļ