background
Aktualitātesarrow
Tapusi radoša un koša izstāde

Tapusi radoša un koša izstāde

19.12.2014

15. decembrī Rēzeknes novadā, a/s „Latvijas finieris” meitas uzņēmumā RSEZ SIA „Verems” tika atklāta izstāde – savdabīga, radoša un koša. Izstādē floristikas darbus veidojuši jaunieši, kuri SIA „BUTS” mācību centra Rēzeknes filiālē trīs nedēļu garumā apguvuši floristikas pamatus aktivitātes „Darbnīcas jauniešiem” ietvaros, kā arī bērni vecumā no 1. līdz 6. klasei, kuri apmeklē Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra „Zeimuļs” floristikas nodarbības.

Bērniem un jauniešiem veidot darbus, kā arī iekārtot izstādi palīdzēja skolotāja Nandita Kirejeva. SIA „Verems” telpās būs apskatāmi radošie darbi, kas tapuši izmantojot dažādus, dabas materiālus, finiera atriezumus, dažādus dekoratīvos elementus.

Skolotāja N. Kirejeva stāsta: „Floristikas nodarbībās ikvienam ir svarīgi iemācīties domāt savādāk, ka dārgus materiālus iespējams aizstāt ar to, kas ir visapkārt – mandarīnu mizas, priežu mizas, WC papīra rullīši, skaidas, kartons, koku zariņi u.tml., parādīt un iemācīt darboties ar materiāliem, kuri būtībā ir pārpalikumi. Ir nepieciešama uzdrīkstēšanās, pieredze, lai veidotu radošus, atmiņā paliekošus darbus. Mums šogad ir aizsākusies cieša sadarbība ar uzņēmumu „Verems”, tos materiālus, kurus viņi vairs nevar izmantot, labprāt paņemam nodarbībām. Tie lieliski noder gatavojot kompozīcijas, svētku dekorus, ornamentus, maskas, sniegpārslas. Floristikas izejmateriāli ir ļoti dārgi, tāpēc, jācenšas izmatot to, ko sniedz daba vai tas, kas paliek pāri pēc ražošanas procesa.”

Izstādes ekspozīcijas noformēšanās piedalījās arī vairāki bērni un jaunieši, kuriem tā bija pirmā šāda veida pieredze. Pēc izstādes atklāšanas apmeklētāji iepazina ražošanas cehu, kā arī saņēma saldas pārsteiguma balvas un suvenīrus no uzņēmuma.


ARPC žurnālistikas pulciņa dalībniekiatpakaļ