background
Aktualitātesarrow
new

Strazdu ielā 16A, Liepājā, darbu uzsākusi jauna un moderna metināšanas laboratorija

21.06.2023

Mācību centrs BUTS, sadarbībā ar pasaulē vadošo metināšanas iekārtu un aprīkojuma ražotāju ESAB Europe un vadošo profesionālās tirdzniecības uzņēmumu Sanistal SIA, 1. jūnijā svinīgi atklāja jauno Liepājas filiāles metināšanas laboratoriju Strazdu ielā 16A, Liepājā.

“Mēs ar patiesu gandarījumu un lepnumu atklājam jauno metināšanas laboratoriju Liepājā, kas jau vēsturiski bijusi rūpnieciska pilsēta, kur izvietoti Latvijas un ārvalstu uzņēmumi, kas nodarbojas ar metālapstrādi. Tādēļ nolemts ieguldīt investīcijas jaunas un modernas metināšanas laboratorijas izveidē tieši Liepājā. Laboratorija aprīkota ar jaunāko aparatūru, kas sniedz iespēju apgūt augstvērtīgas zināšanas. Mācību centrā BUTS metināšanas joma ir viens no galvenajiem apmācību virzieniem, kurā ik gadu zināšanas iegūst ap 3000 izglītojamo. BUTS Liepājas filiāles jaunajā metināšanas laboratorijā ikviens varēs iegūt zināšanas metināšanā, sākot no pašiem pamatiem, kā arī pilnveidot jau esošās zināšanas, kādā no izvēlētajiem metināšanas veidiem – TIG, MIG/MAG, MMA, OAW. Sekmīgi apgūstot mācību programmu, tiek izsniegta profesionālās kvalifikācijas apliecība,” pauž mācību centra BUTS komercdirektors Mārtiņš Segliņš.

BUTS sadarbības partneri atklāšanas pasākumā demonstrēja inovatīvas metināšanas iekārtas un tehnoloģijas, tai skaitā unikālo metināšanas robotu.

SANISTAL uz Liepāju bija atgādājis un klātesošajiem nodemonstrēja jaunākās tehnoloģijas metināšanas robotu LINC-COBOT Rūpnieciskās pakāpes metināšanas Cobot CE Pack. Šī tehnoloģija ir unikāls robota metināšanas risinājums ar vienkāršu programmēšanu. Tā ir ideāli piemērota plaša profila darbnīcām, remontam un pārbūvei, metālapstrādes uzņēmumiem, apmācībām un izglītības programmām u.c.

Savukārt ESAB iepazīstināja ar jaunākajām metināšanas iekārtām un tehnoloģijām, metināšanas materiāliem un individuālajiem aizsardzības līdzekļiem. Bija iespēja klātienē tikties un saņemt konsultācijas no metināšanas speciālista un inženiera, kā arī pašiem notestēt iekārtas darbībā.

Atklāšanas dienā norisinājās arī pedagogu kvalifikācijas celšanas seminārs – praktiska metināšanas nodarbība pasniedzējiem, izmantojot ESAB metināšanas iekārtas un speciālista konsultācijas visas dienas garumā. Ikviens interesents varēja saņemt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem par dažādiem metināšanas veidiem. Bija pieejami metināšanas aparāti no RUSTLER, RENEGATE, ROGUE sērijām un industriālā iekārta Aristo 500iX+RobustFeed Pulse.

Paldies sadarbības partneriem, uzņēmējiem, Nodarbinātības valsts aģentūra pārstāvim, mācību centra BUTS filiāļu un nodaļu vadītājiem un ikvienam interesantam, kurš piedalījās metināšanas laboratorijas atklāšanā!

Mācību centrs BUTS ir lielākais privātais mācību centrs Latvijā, kurā ik gadu ap 20 000 pieaugušo iegūst profesiju vai pilnveido savas zināšanas. Izglītības nozarē mācību centram ir vairāk nekā 30 gadu pieredze, izveidotas filiāles visos Latvijas reģionos, tiek piedāvāts apgūt vairāk nekā 200 mācību programmu profesionālajā pilnveidē, tālākizglītībā un neformālajā izglītībā. Mācību vide ir gan tiešsaistē, gan klātienē, gan e-studijās. 


atpakaļ