background
Aktualitātesarrow
Gulbenē noslēdzies divu dienu seminārs „Bērnu tiesību aizsardzība”

Gulbenē noslēdzies divu dienu seminārs „Bērnu tiesību aizsardzība”

25.11.2015

Noslēdzies mācību centra „BUTS” Gulbenes filiāles organizētais divu dienu zināšanu pilnveides seminārs bērnu tiesību aizsardzības jomā. Kopumā semināru apmeklēja teju piecdesmit Gulbenes novada izglītības iestāžu vadītāji un viņu vietnieki.

Semināra mērķis bija padziļināt zināšanas un izpratni, kā arī attīstīt prasmes, kas nepieciešamas, lai, pildot darba pienākumus, nodrošinātu bērnu tiesību ievērošanu un aizsardzību. Semināra programmā tika iekļautas un padziļināti aplūkotas tādas tēmas kā -  „Vardarbība pret bērnu, tās veidi un pazīmes,” „Principi veidojot saskarsmi ar bērnu”  un „Bērnu tiesību aizsardzības sistēmas pamatprincipi atbilstoši starptautiskajām Latvijas tiesību normām.”

Pilnvērtīgu apmācību procesu un aktualāko informāciju bērnu tiesību aisardzības jomā nodrošināja pasniedzēja – Rita Orska, Liepājas Valsts pedagoģiskā institūta, Ļeņingradas Valsts Universitātes un Daugavpils Pedagoģijas Universitātes absolvente ar psiholoģijas maģistra grādu vecumposmu un pedagoģiskās psiholoģijas apakšnozarē.

Semināra laikā dalībnieki uzmanīgi klausījās un  aktīvi piedalījās diskusijās, interese par apspriesto tematiku bija tik liela, ka arī pēc semināra notika aktīvas diskusijas un  tika uzdoti neskaitāmi jautājumi. Skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji secināja, ka šāda veida seminārs būtu ļoti noderīgs arī pašiem bērnu vecākiem. Tomēr, ņemot vērā, ka ir problemātiski sapulcināt visus vienkopus, lektore R.Orska ieteica vadītājiem saņemto informāciju nodot  ar vecāku sapulču palīdzību.

Pēc semināra Rankas pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Vizma Petrova atzina, ka „ šajās divās semināra dienās nevienu brīdi nav bijis garlaicīgi. Tā ir milzīga lektora  profesionalitāte, kas spējusi noturēt tik lielas auditorijas interesi  abu dienu garumā.”

Noslēgumā Litenes pamatskolas direktore Sarmīte Locāne visu klausītāju vārdā pateicās lektorei par saistošo lekciju, ko pavadīja klātesošo atzinīgie aplausi. Savukārt, mācību centra „BUTS” Gulbenes filiāles vadītāja Sarmīte Deksne pateicās ne vien lektorei, bet arī semināra dalībniekiem, pasniedzot apliecības.

Mācību centrs „BUTS” gaida uzņēmējus un privātpersonas, kuras vēlās apgūt jaunas zināšanas un paaugstināt kompetences līmeni. Plašāku informāciju par kursiem var iegūt “BUTS” Gulbenes filiālē,  Ābeļu iela 8, tālr: 64471066, 27898038, kā arī rakstot e-pastu gulbene@buts.lv.atpakaļ