background
Aktualitātesarrow
Tavs dārzs, tavs mākslas darbs! Noslēgušās daiļdārzniecības apmācības Limbažos Tavs dārzs, tavs mākslas darbs! Noslēgušās daiļdārzniecības apmācības Limbažos

Tavs dārzs, tavs mākslas darbs! Noslēgušās daiļdārzniecības apmācības Limbažos

26.11.2015

Mācību centra „BUTS” Limbažu filiālē garie rudens mēnešu vakari tika aizvadīti radošā un izzinošā atmosfērā, kur piecas dārza mīļotājas katru otrdienas vakaru pulcējās, lai apgūtu daiļdārzniecības un ainavu plānošanas noslēpumus. Šobrīd meitenes var lepoties ar skaistiem, koptiem, pašu veidotiem dārziem, kā arī jaunām idejām, ko realizēt jau nākamajā pavasarī.

Apmācību procesā meitenes ieguva visas nepieciešamās prasmes  un praktiskās iemaņas mūsdienīga un ērti kopjama dārza projektēšanā un ierīkošanā. Kursantes iemācījās  apstādījumu veidus un zonējumus, uzzināja augu dažādos pielietojumus, nereti ieguva pavisam citu redzējumu un atklāja, ka  atsevišķi krūmi, kas nebūt sākotnēji nelikās iederīgi dārzā, tomēr var būt skaisti un noderīgi. Tāpat kursantes bija pārsteigtas uzzinot, ka pareizi kopjot par nezālēm uzskatītos augus, tie kļūst par lieliskiem zemsedzes augiem. Tostarp, dāmas iemācījās veidot krāsu kompozīcijas,  atpazīt un kopt augus, izprast dabu un veidot acij tīkamu ainavu visos gadalaikos,  kā arī plānot un uzzīmēt sava nākotnes dārza projektu.

Par mūsdienu tendencēm atbilstošām zināšanām  un patīkamu mācību procesu rūpējās pasniedzēja Liene Lakstīgala. Pasniedzēja absolvējusi Bulduru Dārzkopības vidusskolu, pēcāk studējusi internacionālo dārzkopību Holandē. Šobrīd ir uzņēmuma „Lienes dārzi” īpašniece,  daiļdārzniecības pasniedzēja, kas  ar savām zināšanām cenšas iedvesmot citus, lai ikviens varētu lepoties ar savu dārzu.

Apmācību ietvaros pasniedzēja organizēja mācību ekskursiju pie  plaši pazīstamās  daiļdārznieces Zentas Skrastiņas Burtniekos.Tur bija iespēja noklausīties  interesantu lekciju, kurā tika atklāti dažādi daiļdārzniecības noslēpumi, kā arī  klātienē aplūkoti un iepazīti dažnedažādi augi.

Apmācību noslēgumā visas meitenes bija gandarītas ar paveikto un  sacīja, ka ar nepacietību gaidot pavasari, kad atkal varēs ķerties pie augu stādīšanas un ainavu veidošanas. Dalībniece  Ilze Dalbiņa noslēgumā teica, “prieks, ka iegūtās zināšanas uzreiz varēja pielietot dzīvē - plānot un veidot savu dārzu! Ļoti patika tikšanās ar šīs jomas profesionāli klātienē Burtniekos, kas sniedza papildus zināšanas par dārza plānošanu un augu izvēli savam dārzam.” Savukārt,  Evelīna Bella uzsvēra, “bija patiess prieks papildināt jau esošās zināšanas un iegūt jaunas prasmes sava dārza plānošanā. Vienmēr bija interesanti klausīties pasniedzējas  Lienes stāstījumā, kas daudz palīdzēja un deva iedvesmu savām dārza idejām.”

Mācību centrs „BUTS” gaida uzņēmējus un privātpersonas, kuras vēlās apgūt jaunas zināšanas un paaugstināt kompetences līmeni. Plašāku informāciju par kursiem var iegūt “BUTS” Limbažu filiālē, Ezeru ielā 2, tālr.: 27898045, kā arī rakstot e-pastu limbazi@buts.lv.
atpakaļ