background
Aktualitātesarrow
Kvalifikācijas apliecinājums - solis pretīm izaugsmei

Kvalifikācijas apliecinājums - solis pretīm izaugsmei

15.09.2016

Izglītības sistēma Latvijā arvien vēl meklē racionālāko risinājumu, lai sabalansētu pieprasījumu un piedāvājumu izglītības programmu piedāvājumā. Ekonomikas ministrija uzskata, ka viens no līdz 2020. gadam izglītības piedāvājumam sasniedzamajam mērķim ir: Palielināt pieaugušo izglītībā iesaistīto ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaitu , kā arī samazināt bez profesijas esošo jauniešu skaitu , lai profesionālo izglītību izvēlētos vismaz 50 procenti pamatskolu beigušo. Šo jautājumu risināšanā savu artavu dod arī privātās mācību iestādes. Viena no tām atrodas Jēkabpilī - mācību centra "Buts” Jēkabpils filiāles vadītāja,Inese Vilcāne, dalās pieredzē un iespējās.

“Mūsu darbības sfēra ir pieaugušo izglītošana. Šai nozarē mēs darbojamies jau divdesmit piecus gadus, piedāvājot cilvēkiem apgūt profesijas, kuras viņiem ir nepieciešamas, lai pilnveidotu savas profesionālās karjeras iespējas un iezīmētu pilnīgi jaunus izaugsmes ceļus. Šādas iespējas tiek piedāvātās visiem, kas nonākuši izvēles priekšā, kad ir zaudēts darbs, kad ir vēlme mainīt savu profesiju, kad strādājat ilgus gadus kādā nozarē, bet sarežģījumus rada atbilstoša kvalifikācijas dokumenta trūkums. Visi šie gadījumi var tikt risināti mācību centrā “Buts”.

“Jau kopš 2012.gada esam vienīgā privātā izglītības iestāde, kas piedāvā iespēju vienas dienas laikā iegūt profesijas diplomu,”uzsver Mārtiņš Segliņš, mācību centra “Buts”direktora vietnieks.

“Daži teic, ka “Buts”pārdod diplomus, bet tā tas nav. Pamatdoma šādam diploma iegūšanas veidam ir vienkārša, piemēram, jūs metināt kā dievs, bet profesionālās kvalifikācijas diploma nav, jo to visu esat apguvis savā darba vietā vai mājās, tad tā ir iespēja nesēdēt kursos un netērēt laiku un naudu, bet gan pierādīt savas darba prasmes vienas dienas eksāmenā,” stāsta M.Segliņš.

Par to, kādas iespējas tiek piedāvātas Jēkabpilī kārtot vienas dienas eksāmenu, stāsta filiāles vadītāja:

“Jēkabpilī šādu iespēju izmanto dažādu profesiju pārstāvji, motivācija piedalīties eksāmenā ir dažāda. Tā ir iespēja saglabāt darba vietu, saņemt jaunu darba piedāvājumu, kā arī pārliecināties par savu profesionālo kompetenci, bet nu jau profesijas diploma veidā. Regulāri kvalifikācijas eksāmenu kārto aprūpētāji, manikīra un pedikīra speciālisti, pavāri, elektromontieri, elektrotehniķi, frizieri, lietveži, metinātāji , bet kopumā šāda iespēja pastāv 28 profesiju pārstāvjiem. Labprāt sadarbojamies ar uzņēmējiem, kuri deleģē savus darbiniekus kvalifikācijas iegūšanai. Būtiski, ka šos diplomus akceptē arī Eiropas Savienības valstīs.”

“Mūsu mācību centrs piemērojas cilvēku prasībām, pēdējā laikā ir radusies interese par masāžas, vieglā apģērba šūšanas, floristikas un skaistumkopšanas kursiem. Cilvēki vēlas radoši izpausties, izkopt savu individualitāti, mēs piedāvājam šo iespēju.” turpina I.Vilcāne.

“Īpaši jāakcentē sadarbība ar uzņēmumiem, kuri nosūta uz ikgadējām apmācībām savus darbiniekus, tādus kā zemspiediena un augstspiediena katlu kurinātājus, stropētājus, apmācāmos elektrodrošības grupās, krūmgrieža, motorzāģa operatorus. Ieguldot naudu darbinieku apmācībā, darba devēji apliecina savas rūpes par viņu drošību un veselības saglabāšanu, šī iemesla dēļ pie mums regulāri notiek mācības darba drošības un ugunsdrošības speciālistiem,”skaidro Jēkabpils filiāles vadītāja.

Šogad mācību centrā “Buts “ tiek praktizēti aktuālie kursi dažādu nozaru speciālistiem. Lai uzņēmējiem nebūtu jāmēro ceļš uz mācībām galvaspilsētā, augsta līmeņa lektori strādā Jēkabpils filiālē, informējot par jaunumiem būvniecībā, ugunsdrošībā un citās nozarēs.

Mācību centra “Buts” Jēkabpils filiālē tiek īstenotas programmas cilvēkiem, kas palikuši bez darba, bet tiem 30 procentiem jauniešu, kas beidz skolu un uzreiz neturpina mācības, ir iespējas īsā laikā apgūt profesiju projektā “Jauniešu garantijas”. Valsts izglītības attīstības aģentūra īsteno šo Eiropas Savienības projektu, piedāvājot jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem apgūt izglītību gada vai pusotra laikā, saņemot stipendiju.

“Galvenais, kas jāsaprot katram cilvēkam - izglītība mūsdienās nekad nevar būt pabeigta. Pašreizējā laikmeta pazīme ir izglītības nepārtrauktība, šo faktu jāpieņem gan gados vecākiem cilvēkiem, gan jauniešiem, tādēļ mācību centra “Buts” Jēkabpils filiālē tiek gaidīti visi interesenti,” sarunas noslēgumā saka I.Vilcāne.

Avoti:

https://news.lv/Bauskas_Dzive/2016/09/05/diploms-viena-diena

https://www.radio1.lv/jekabpili/ekonomika/item/22246-diploms-viena-dien.htmlatpakaļ