background
Aktualitātesarrow

Valodu apguve ar "BUTS"

08.09.2016

Viss sākas un turpinās ar stāstu, kurā savijas dažādu notikumu, ideju un cilvēku mijiedarbība. Ar šādiem stāstiem dalās arī izdevums „Bauskas dzīve”, atspoguļot Bauskas iedzīvotāju pieredzi un vēstījumu. Jūtamies gandarīti, par pozitīvo atsauksmi. Apmierināti un jaunas zināšanas guvuši mācību centra klienti ir iemesls šāda centra pastāvēšanai un pozitīva atgriezeniskā saite – patīkams atgādinājums par centra uzdevuma nozīmi. Aicinām arī citus interesentus izpētīt mācību centra piedāvājumu un radīt savu pilnveides stāstu.

Baušķenieks Armands Skudra, kas patlaban ir bezdarbnieks, bet savulaik strādājis par masieri, priecājas par septembra vidū negaidīti atnākušo vasaru.

– Lasu latviski, krieviski, kaut cik pārzinu arī angļu valodu. Izdomāju, ka gribas oriģinālvalodā izlasīt angliski rakstošo autoru darbus, piemēram, O. Henrija, Artura Heilija romānus. Pagājušajā nedēļā biju uz pirmo angļu valodas nodarbību mācību centrā «Buts». Bija interesanti atkal justies kā skolniekam. Mums ir jauka pasniedzēja, pēc pirmās reizes nedomāju mukt projām.

Kad nomira mamma, radās problēmas ar veselību, no masāžas darba nācās atteikties. Taču neesmu no mājās sēdētājiem un no tiem, kas gaužas par dzīvi. Nevaru strādāt ar rokām, taču esmu pārmeties uz darbu ar galvu. Esmu ieguvis tiesības strādāt par sociālo rehabilitētāju. Mācu neredzīgos cilvēkus darbam ar datoru. Esmu palīdzējis diviem Jelgavas puišiem un vienai Rīgas kundzei.

Laikam ritot, no dažiem netikumiem esmu atbrīvojies – nesmēķēju, nelietoju alkoholu, toties man tagad ir draudzene Zane. Darbdienās viņa strādā Rīgā, es viņu gaidu mājās ar vakariņām. Mans meistardarbs ir dārzeņu sautējums, to gan pagājušajā nedēļā negatavoju. Zane uzteica manu gulašu ar kartupeļu piedevām. Neesmu saldummīlis, tādēļ desertus taisu reti.

Kā daudzi baušķenieki, sestdien atnācām uz Pagalmu svētkiem. Pirms tam vēl izgājām pastaigā pa pilskalnu. Redzēju, ka estrādē remontē solus. Tā ir laba lieta, jo vecie beņķi savu laiku nokalpojuši. Svētki vecpilsētā ir interesanti. Baudīju dažas putras, visgardākā šķita tā, ko pasniedza muzeja pagalmā. Ir labi, ka pilsētnieki vienā dienā var iznākt pastaigā un interesanti pavadīt laiku.

Brīvajā laikā, kura man tagad ir krietni vairāk, labprāt lasu, «skaipā» sarunājos ar Krievijā esošajiem draugiem, ar kuriem savulaik mācījos masieru kursos. Ziņu virsrakstiem pārskrienu pāri, politiku cenšos sevī nelaist. Man ir tik daudz iebildumu pret pašreiz notiekošajiem procesiem, negribu sevi lieki kaitināt.

Ar Zani svētdienās cenšamies apmeklēt baznīcu. Bauskas luterāņu dievnamā man patīk ierasties ne tikai iknedēļas dievkalpojumos, bet arī dienās, kad tur nav cilvēku. Kad baznīca ir tukša, es vislabāk jūtu tajā valdošo īpašo auru.


Autors: Antra Ērgle, Vilnis Auzāns, Uldis Varnevičs 
Izdevums: Bauskas Dzīve
https://news.lv/Bauskas_Dzive/2016/09/12/sak-apgut-anglu-valoduatpakaļ