background
Aktualitātesarrow
“BUTS” direktora vietnieks Mārtiņš Segliņš Latvijas radio 1: Populārākās NVA apmācību nozares – lietveži, metinātāji,  sociālā aprūpe.

“BUTS” direktora vietnieks Mārtiņš Segliņš Latvijas radio 1: Populārākās NVA apmācību nozares – lietveži, metinātāji, sociālā aprūpe.

07.02.2017

Šorīt Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāka dzīvot” par tēmu “Valsts atbalsts nodarbinātībā”, mācību centra “BUTS” direktora vietnieks Mārtiņš Segliņš sniedza ieskatu par “Nodarbinātības valsts aģentūras” atbalstīto apmācību norisi no mācību centra kā apmācību īstenotāja puses.

Telefonintervijā M.Segliņš īsi pastāstīja par pieprasītākajām apmācību programmām, apmācāmo iespējām atrast darbu pēc kursu beigšanas un dažādu nozaru darba specifiku.


Šogad vispieprasītākās NVA atbalstītās mācību programmas ir lietveži, visu veidu metinātāji, datorsistēmu tehniķi, sociālā aprūpe, apsardzes darbs, valodas, un datorprasmju kursi. Savukārt, runājot tieši par tālākizglītības programmām, apmēram 40-45% izglītojamo, pēc tālākizglītības programmas un prakses apgūšanas, darbu atrod.


Tā kā raidījumā kā piemērs tika minēta metināšanas nozare, M.Segliņš piebilda, ka šajā nozarē darbavietu atrast ir relatīvi viegli, jo uzņēmumiem trūkst kvalificētu speciālistu un arī darba alga ir virs vidējās. Taču darba meklētājam gan jārēķinās ar darba specifiku un slodzi.


M.Segliņš uzsvēra, ka ir pieaugusi gan izglītojamo, gan darba devēju interese arī par citām apmācību jomām - skaistumkopšanu, floristiku, grāmatvedību, ēdināšanas nozari – pavāri, konditori.

 

Aicinām izmantot NVA sniegtās atbalsta iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem un paaugstināt savu konkurētspēju darba tirgū, apgūstot profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmas.


Raidījuma ierakstu un interviju ar M.Segliņu (no 30.47 min) varat noklausīties ŠEIT
  

atpakaļ