background
Aktualitātesarrow
BEZDARBS VAR SKART KATRU! MĀCĪBU CENTRS “BUTS” INFORMĒ UN ATBALSTA!

BEZDARBS VAR SKART KATRU! MĀCĪBU CENTRS “BUTS” INFORMĒ UN ATBALSTA!

08.02.2017

Darbavietas zaudēšana ir dabīga parādība mainīgajā nodarbinātības pasaulē. Esot darba attiecību starpposmos, atcerieties, ka jums ir tiesības uz Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) izsniegtajiem apmācību kuponiem kā atbalsta mehānismu, kuru esat pats sev nodrošinājis, maksājot nodokļus. 


AR KO SĀKT?

 

Ceļš uz kuponu apgūšanu sākas ar izglītības programmas izvēli, izpētot izglītības iestāžu izglītības programmu klāstu. Piemēram, mācību centrs “BUTS” piedāvā plašu atzītu izglītības programmu klāstu – jums tikai atliek izvēlēties piemērotāko no trīs programmu grupām:

Profesionālās tālākizglītības programmas būs jums piemērotas, ja, saprotot, ka jūsu prasmes darba tirgū šobrīd nav pieprasīta, vēlaties iegūt jaunu profesionālo kvalifikāciju. Sekmīgi mācoties un nokārtojot profesionālās kvalifikācijas eksāmenu, rezultātā jūs iegūsiet valsts izglītības dokumentu - profesionālās kvalifikācijas apliecību un jaunas iespējas darba tirgū.

Profesionālās pilnveides programmas būs jums piemērotas, ja, saprotot, ka jūsu prasmes darba tirgū šobrīd ir pieprasītas, taču tās nepieciešams pilnveidot, lai jūs būtu konkurētspējīgāks un varētu pretendēt uz augstāku atalgojumu.

Neformālās izglītības programmas ļauj apgūt interesantas, darba tirgū pieprasītas un noderīgas prasmes un zināšanas, lai paaugstinātu savu konkurētspēju.

 

Apmācību ilgums ir līdz 6 mēnešiem. Kad piemērotākā izglītības programma izvēlēta, sazinieties ar jums tuvāko mācību centra filiāli, lai saņemtu detalizētu informāciju par apmācību norisi un atbildes uz jautājumiem, ja tādi radušies. Svarīgi zināt, ka bezdarbniekam ar invaliditāti noteiktas profesionālās izglītības programmas ir iespējams apgūt arī elektroniskās apmācības veidā.

 

Kad esat reģistrējies bezdarbnieka statusā, savlaicīgi  veiciet izvēli par apmācību programmu un paziņojiet to NVA. Apmācību kuponi tiek izsniegti rindas kārtībā.

 

TEV PIENĀKAS!

 

Kad esat saņēmis kuponu, dodieties uz izglītības iestādi un piesakieties izvēlētajām mācībām Apmācību laikā jums tiks nodrošināts sekojošs atbalsts:

Stipendija 100 EUR apmērā par katru kalendāro mēnesi.

Atbalsts līdz 100 EUR transporta izdevumu segšanai braucieniem no dzīves vietas līdz mācību vietai un atpakaļ, ja tā atrodas 20 un vairāk kilometru attālumā no jūsu deklarētās dzīves vietas.

Atbalsts līdz 100 EUR dzīvojamās telpas īres vai dienesta viesnīcu izdevumu segšanai, ja mācību vieta atrodas 20 un vairāk kilometru attālumā no jūsu deklarētās dzīves vietas.

 

MĀCĪBU CENTRS “BUTS” ATBALSTS

Šogad mācība centra “BUTS” Jelgavas filiāle sper soli pretim tiem jelgavniekiem, kuri labprāt izmantotu NVA apmācību kuponu iespēju - sabiedriskā transporta kompensācija nokļūšanai mācību centrā. Reģistrējot kuponu “BUTS” Jelgavas filiālē, informējiet mācību centra darbinieku, ka jums nepieciešams atbalsts transporta kompensācijai.

 

IZMANTO SAVAS IESPĒJAS!

 

Ņemiet vērā, ka NVA kuponi izvēlētajai izglītības programmai tiek izsniegti pieteikumu reģistrēšanas rindas kārtībā, tāpēc piesakieties laicīgi un izmantojiet šo iespēju kā ceļu uz jauniem sasniegumiem. Izvēlieties sev tuvāko un piemērotāko mācību centra filiāli, izmantojiet atbalstu un mācību stipendijas sniegtās iespējas, lai apgūtu izvēlēto programmu un pierādītu sevi jau šodien!

 

Informācijas avots: Valsts Nodarbinātība Aģentūra