background
Aktualitātesarrow

Veiksmīgi aizvadītas “Darbnīcas jauniešiem” Valmieras filiālē.

06.12.2017

Mācību centra “BUTS” Valmieras filiālē noslēgušās no oktobra līdz decembrim ilgušās Darbnīcas jauniešiem, kuras sniedza ieskatu trīs dažādu profesiju apgūšanā.

Pateicoties dalībai NVA projektā jauniešiem, darbnīcu dalībnieki no 24.oktobra līdz 5.decembrim guva ieskatu šādās profesijās:
  • Namu pārzinis
  • Mazumtirdzniecības komercdarbinieks
  • Viesmīlības pakalpojumu speciālists

Divu nedēļu garumā jaunieši apguva zināšanas, kuras nepieciešamas “Namu pārziņiem”, iepazinās ar likumdošanu, kas regulē šīs nozares darbību, grāmatvedību, darba drošību, kā arī lietvedību. Mācību noslēgumā devāmies ekskursijā, lai redzētu kā namu pārzinis darbojās ikdienā, tikāmies ar Rīgas ielas 20 nama apsaimniekotāju Anitu Birumu, kura izstāstīja dažādas nianses ar kurām nākas sastapties ikdienas darbā.

Nākamajās  divās nedēļas jaunieši apguva “Mazumtirdzniecības komercdarbiniekam” nepieciešamās zināšanas - tirgzinības, klientu apkalpošanas pamatprincipus, vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības atšķirības, dokumentu apriti, kases operācijas. Noslēguma nodarbībā devāmies uz rakstāmpiederumu veikalu “Freko”, kur mums laipni izskaidroja veikala ikdienas darbības procesus, preču plānošanu, piegādes saņemšanu, noliktavas krājumu veidošanu un nodemonstrēja, kā apkalpo klientus.

Noslēdzošajās divās nedēļās jaunieši apguva zināšanas, kuras nepieciešamas “Viesmīlības pakalpojumu speciālistam”-  saskarsmi ar dažāda tipa klientiem, saskarsmes kultūru, minimālās higiēnas prasības darbā ar pārtiku, galda klāšanas kultūru, trauku veidus, salvešu locīšanu, iepazinās ar tūrisma nozari reglamentējošiem dokumentiem, viesnīcu klasifikāciju un citiem saistītiem jautājumiem. Noslēdzot “Darbnīcas jauniešiem” apmeklējām “Hotel Naktsmājas”, kur vadītāja Monta mums laipni izstāstīja viesnīcas darbības principus.

Ceram, ka gūtās zināšanas ļaus tālāk izvēlēties savu sapņu profesiju!


Mācību centra “BUTS” Valmieras filiāles vadītāja
Linda Riba
atpakaļ